Když není chuť a čich

Dnes předkládám krémovou polévku z dýně hokaido a drůbeží roládky s cuketou a nivou. Nic světoborného, nic, co byste sami neznali a nevařili. Já si u příběhů lidí, které ten současný virus připravil o čich a chuť, vzpomněla na dny a týdny, kdy jsem se po návratu z relapsu a metabolického rozvratu vracela domů z nemocnice, hubená jak lunt a naprosto bez chuti k jídlu.

Víte, některým lidem to vyhovuje, když ztratí chuť, ztratí drajv na jídlo a tím pádem možná i nějaké to kilo navíc. Jenže, ať je to jak je to, pokud se zároveň chceme vrátit do normálního života, znovu se dostat do nějaké formy, a tím nemyslím jen tělesnou, tak je jídlo jeden ze základních pilířů. 

Pamatuji si, jak jsem se naučila svoji nechuť šálit smysly čichovými a zrakovými. Uplantat z hovinka bič, aby tam bylo aspoň trochu něčeho. Aby to mělo nějakou barvu. Někdy jsem si připadala, že ten talíř chystám malému dítěti, co nechce papat, tak mu vyrobím na talíř příběh, aby mi ho při vyprávění postupně zbaštil.

Nepeču bábovky, nedělám sladké dezerty, ale opravdu ráda dělám příběhy na talíři. Střídmé, žádný velký luxus.

ROLÁDKY Z BÍLÉHO MASA - připravené plátky masa lehce osolím a okořením a potřu dijonskou hořčicí, posypu strouhanou nivou a vložím proužek cukety, na roládky používám párátka, nítě nemám tak nějak už od těch španělských ptáčků z dětství moc v oblibě. Maso jím, vždycky jsem ho jedla, teď už míň než dřív, i tuhle energii - energii potřebnou k trávení masa - si už šetřím, večer už maso nejím. Nivu nemám ráda samostatně, ale její i malé množství udělá velkou věc, když jíte to samo dietní maso pořád dokola a už nevíte, jak si tu chuť něčím zpestřit, vylepšit, na to je niva dobrá. Přílohu si dávám podle chuti.

HOKAIDO KRÉMOVÁ POLÉVKA - s chlebovými krutonky, tj. na kousky nakrájeným pečeným chlebem, pokapaným olivovým olejem a potřísněným mořskou solí - je další polévka jako stvořená pro (pod)zimní čas a chutná i dětem. Na lžíci oleje nechám zesklovatět cibulku a kousky česneku, přidám mrkev a celer, brambor na kostičky nakrájený, dýni i se slupkou, ale bez jader, nechám to chvíli povařit a pak vyberu ty větší kusy do mixéru a přidám trochu kysané smetany nebo smetany na vaření a přidám šťávu z citrónu (ten přidávám vždycky). Z koření dávám sůl a bílý pepř. Petželkovou nať. Hokaido je vitaminová bomba, pomůže zahnat trávicí potíže, stejně jako je vhodná pro cukrovkáře. Ta krémová polévka chutná i dětem a líbí se jim na pohled, a když větším dětem i lidem dospělým kromě chleba opražíte jadýrka, mají na talíři pohádku.

Víte, že jsem dlouho váhala jestli mám zase vytahovat jídlo takhle na veřejnost, zvláště, když to nejsou žádné extra kousky. Ale prostor bb leisure time není jen o tělesném cvičení, je to čas na prevenci zdraví, a prevence jídlem a uváženou dietou je stejně důležitá jako prevence pravidelným pohybem, spánkem, otužováním, klidnou až veselou myslí.

Snažte se o dobrou chuť, ať se děje, co se děje.

S láskou Beata BB