Zázračné Velikonoce Vám všem!

"Věřte v sílu, odolnost a vitalitu, nabyté láskou a každodenním zdravým koktejlem návyků a tréninků. Věřte v sebe, v zázrak, který máte v sobě." /Beata BB/
Již brzy najdete  tyhle webovky v novém kabátě. Než se tak stane, dovolte mi pozdrav, poděkování a vzkaz Vám všem.
 
Jak se máte Vy, se kterými nejsem v kontaktu?
 
Je kolem Vás spousta lidí, kteří ztrácí energii, motivaci, chuť. (Nejen do cvičení). Poraďte jim ať si zapisujou. Do deníčku, kalendáře, elektronicky nebo si pořídí hodinky a aplikaci. Sama jsem byla vždycky proti tomu měření a hlídání hodinek, ale spoustě lidí to může pomoct, komunita, výzvy, inspirace. Vůle a víry v sebe je třeba. Občas nějaké povzbuzení, pohled zpět sám/sama na sebe, co jsem už všechno zvládl/a a kde jsem. Přeci toho při první nebo každé další krizi nenechám, no ne?!?
 
Každý umí potrénovat, když je hezké počasí, dobrá nálada, šťastný život. Jen profesionálové, a ti nejsilnější, kteří za něčím doopravdy jdou a soustředí se na jednu věc, ti to umí, ať se děje kolem cokoliv. Vůbec nemusí jít o trénink tělesný, a kdyby, tak teď vůbec nemám na mysli jen dřinu, pot a závody. Vždyť víte.
 
Zrovna tak jako s tím počasím, každé mladé tělo umí být krásné a vysoustruhované a sexy, však uchovat si funkční pohyblivou tělesnou schránku a mladistvou mysl až do vysokého věku, to už je jiná výzva.
 
Roky jsem bývala zavřená v tělocvičnách, Baluu, Telekomu, Timpu. Nevnímala spoustu věcí tam venku. Léta jsem jela a žila na skupinovou dynamiku a nechápala spoustu věcí, se kterými může bojovat každý sám jedinec.
 
Děkuji Vám za všechno, co jste mě Vy všichni, moji učitelé, moji přátelé i nepřátelé, ale hlavně Vy moji cvičenci naučili a učíte.
 
Děkujme za všechno, co se učíme my všichni od sebe vzájemně. 
 
Zvláště v časech s virem.
 
Stres a nešťastné události mohou nevlídně zatřást s naším zdravím. Člověk propadá pocitům smutku, paniky, beznaděje. Zvláště ty náhlé nešťastné události člověk většinou řeší samotou, izolací, ve tmě. Je dobré si tenhle čas umět užít podobně jako časy příjemné, ale odnést si z těch krizových co nejméně zlých následků do dalšího života. Protože stejně jako za každým mrakem slunce zase vyjde, po noci den přijde, každou zimu jaro střídá. Smrt si nevybírá, chce se mi dorýmovat. No, i to je pravda. Kolika z Vás se stalo stejně jako mně, že Vám někdo hodně blízký zemřel a vzápětí se nový blízký narodil?! Nemůžete ztratit všechnu sílu a zdraví, musíte ji ušetřit, třeba právě pro vnoučata.
 
(Mimochodem, mám ve svém okolí hned několik žen, kterým zpráva o tom, že se stanou babičkou, vrátila tolik chuti a motivace do cvičení, aby byly ty babky přeci v kondici, no to dá rozum, že jo!) :-)  
 
Ten zlý stres, kterého je všude plno, jde překonat, alespoň se o to pokusit. 
 
Pomocí dobrých návyků.
 
Například jakýmkoliv tělesným cvičením, stačí i půlhodina denně, tělesným cvičením můžeme ochránit jistý druh neuronů, které posilují, utužují mozek, dělají ho odolnějším proti škodlivým útokům stresu.
 
Například pravidelným spánkem. I když to teď zrovna nejde, snažte se, hledejte způsoby. Prospěte se ke své dobré náladě i celkové kondici. Prospěte se ke svým dílčím metám nebo cílům. Prospěte se ke spokojenějšímu životu.
 
Například vhodným stravovacím režimem, mnohdy stačí jen nastavit řád, omezit či vymezit časový plán dne  pro stravování, udržet kontrolu nad sebou samým, volit umírněnost, ale pestrost.
 
Například otužováním, a to zdaleka nejen v ledových vodách a sprchách, a nejen těla. Celkově. Snažit se nebýt sněhovou vločkou, která se s prvním vánkem rozpustí.
 
Ale o tom indivindi průběžně, a společně zas tady, někdy potom. (Brzy se dočkáte. Děkuji, že si o ty moje články a úvahy píšete, říkáte. ).
 
"Život se dá žít jen dvěma způsoby. Buď že zázrakem není nic. Anebo že zázrakem je úplně všechno." /Albert Einstein/
 
Věřte v sebe, v zázrak, který máte v sobě.
 
Věřte v sílu, odolnost a vitalitu, nabyté láskou a každodenním zdravým koktejlem návyků a tréninků. 
 
Zázračné Velikonoce Vám všem!
 
S láskou B.
 
Foto z domácího archívu J+B nevypadá jako velikonoční, ale jarní je. ;-)