Svátek rodiny

15. května je Mezinárodní den rodiny. 15. a 16. května slaví svůj World Day Nordic Walking. Jaká náhoda, že na mě z noťasu vykoukla koláž fotek vytvořená k oslavě 1. výročí bbleisuretime z roku 2015?! Dovolte mi malé sváteční zamyšlení.

Svátek slaví rodina. Kolik rodin je po uplynulém roce života s tím divným virem na prach rozbitých. Naopak, kolik rodin tyhle krizové časy postavilo na nohy a svázalo pouty z nejodolnějších.  Jménem naší bbleisure rodiny i mé rodiny osobní Vám všem přeji, ať se co nejdříve ukáže k čemu tyhle zlé časy jsou a budou dobré. Ať vyplyne rodina, blízký a bližní jako to, co má největší hodnotu a nejhlubší smysl pro každého kterého z nás. 

V době, kdy jsem toho moc neuměla (neumím ani teď) a neměla moc zkušeností, mi někdo věřil.

Díky této důvěře jsme dál a spolu. 

S manželem v těchto časech doma vedeme pravidelné hovory podobné jako nejspíš Vy všichni, proč tohle všechno, pokrývky úst ano ne, očkování ano ne, politika ano ne, lži a okrádání ano ne, svoboda čehovšeho ano ne, přednost pro děti a mládež nebo seniorům ano ne,...a tak dál. Jak to všechno co se kolem děje uchopit? Jak se k tomu postavit, když se v tom jeden sám jen těžko vyzná!? Jsou to cenné dialogy, kde manželův černobílý selský pohled rozbíjí mé barevné až do růžova naivní obrázky. Jako ve všem, i tady máme na věci jiný pohled, přesto v tom základním jsme zajedno. Postoj, ethos, chování, náš vlastní vnitřní přístup, nevím jak to říct, ale asi nejlíp to vystihuje citát:

"Tvůj charakter je to, co děláš, když si myslíš, že se nikdo nedívá."

Všechno nejlepší Vám všem!

Beata BB

 

P. S. Prožíváme chvíle postupného rozvolňování, ptáte se mě, kdy jdeme cvičit indoor, včas se všechno dovíte, nic neuspěchejte, radujte se z přítomného okamžiku, všechno vždycky chce svůj čas.